DVD: Jedeme na teambuilding

Jedeme na teambuilding

(Fermata)

Filmografia režisérky Zuzany Mariankovej je výnimočná. Má v nej zatiaľ dva filmy a oba sú remaky. Po Známych neznámych (2021) nakrútila film Jedeme na teambuilding (2023), ktorý vychádza zo scenára Alexa Coteta k rumunskému filmu Teambuilding (2022). Ten si pre porovnanie môžete pozrieť na Netflixe pod názvom Stávka na teambuilding.

Hádam každý sa už niekedy zúčastnil, keď už nie teambuildingu, tak podujatia na zoznámenie sa pracovníkov a ich zblíženie či aspoň oslavy na pracovisku. Sú to akcie, ktoré prinášajú veselé historky a občas i nejaké následky. Z toho vychádza i scenár tejto komédie s hviezdnym obsadením – Jakub Prachař, Vojtěch Kotek, Petra Polnišová, Anna Polívková, Alexander Bárta a v epizódnych úlohách i Marek Hamšík a Michal David. Ambiciózneho a pracovitého zamestnanca korporátnej spoločnosti preložia do call centra. S novými bizarnými kolegami a kolegyňami sa snaží zvíťaziť počas teambuildingového víkendu, zachrániť svoje nové oddelenie pred zrušením a hlavne nájsť stratenú sebaúctu.

Film je na DVD s obrazom vo formáte 16:9 a so zvukom DD 5.1 a DD 2.0, anglickými titulkami a českými titulkami pre nepočujúcich bez bonusov.

Verzia pre tlač
Zdieľať:

Najnovšie články

70. MFF Oberhausen

Od jeho vzniku v roku 1954 charakterizuje festival v Oberhausene nielen prvotné edukatívne (cesta k vzdelaniu) a politické – povedané s Brankom „aktívne koexistenčné“ – ľavicové nastavenie (cesta k susedom), ale aj ďalšie postoje, manifestácie či konfrontácie, ktoré mu pravidelne prinášajú nové označenia a výčitky. Najprv „červený“ festival sa na začiatku 60. rokov stal tribúnou mladých proti prežitému kinu otcov. Čelil útokom katolíckej cirkvi, zmenil sa na miesto odporu voči prejavom mocenského obmedzovania slobody tvorby. A postpandemická súčasnosť ho stavia opäť pred nové hrozby. Nejde len o ďalšiu nálepku, keď sa pre svoj prejav solidarity Izraelu po útoku Hamásu zo 7. októbra 2023 stal festivalom „sionistickým“ a časť tvorcov i distribútorov sa preto odhlásila z programu. Podľa riaditeľa festivalu Larsa Henrika Gassa ide o signál ďalekosiahlejšej krízy kultúrnych podujatí. Formát nielen tohto západonemeckého festivalu, ktorý sa zrodil zo skúsenosti svetových vojen a fašizmu, čelí opäť tlaku. Ako sám v pripomenul, mosty ani cesty k susedom už nemajú prednosť. Vníma odklon od podujatí ako platforiem otvoreného myslenia, dialógu a sebareflexie, kde sa diskutovalo predovšetkým o rôznosti umenia, autorstva, estetických názorov. Smerujeme k akciám určeným len pre „svojich“ (cancel culture), kde si potvrdíme pohľad na svet, resp. na „mclarenovských“ susedov. Aj pre tieto otázky sa jedným z najnavštevovanejších a názorovo najostrejších podujatí festivalu stali konferencia a séria diskusií pod názvom...
Zobraziť všetky články
This site is registered on wpml.org as a development site.