Počas septembra a októbra sa v štyroch austrálskych mestách uskutočnil Český a slovenský filmový festival. Prvé podujatie tohto druhu sa konalo pred štyrmi rokmi v Melbourne a odvtedy sa postupne rozšírilo aj do Sydney, Perthu a Canberry. „Festival mal veľký ohlas nielen medzi českou a slovenskou komunitou, ale začína sa dostávať aj do povedomia austrálskej verejnosti,“ povedala Silvia Panáková, spoluorganizátorka festivalu so zameraním na Sydney a Perth. Podobnú skúsenosť má aj Cerise Howard, umelecká riaditeľka festivalu v Melbourne a Canberre: „Mali sme viac ako tritisíc návštevníkov. Z novších filmov sa diváci hrnuli najmä na Teóriu tigra a Sedem zhavranelých bratov a davy sa ukázali na každej časti programu venovaného československým filmom 60. rokov, ktoré spracúvajú literárne predlohy.“ Zaujímavá bola aj projekcia snímky Drak sa vracia, pred ktorou si diváci pozreli videokomentár režiséra Eduarda Grečnera. „Cenu pre najlepší hraný film udelili členovia Austrálskej asociácie filmových kritikov Tom Clift, Hayley Inch a Glenn Dunks snímke Marka Škopa Eva Nová,“ doplnila Howard.
Silvia Panáková prezradila, že „zo širokej filmovej ponuky v Sydney a Perthe divákov najviac oslovila sladko-horká komédia Teória tigra, na druhom mieste skončila česká dráma Lída Baarová a na treťom dokudráma Očami fotografky a rozprávka Perinbaba.“ Festival sa v Sydney rozšíril o dve menšie prehliadky krátkych filmov absolventov FTF VŠMU v Bratislave, FAMU v Prahe a UTB v Zlíne.
Okrem spomínaných filmov mohli austrálski diváci vidieť napríklad aj tituly Muž, ktorý luže (r. A. Robbe-Grillet), Čistič (r. P. Bebjak), Stanko (r. R. Boroš), Rosso Papavero (r. M. Smatana), Chronos (r. M. Kazimír), Kovbojsko (r. D. Štumpf), Hviezdny taxík (r. J. Krumpolec) a ďalšie. Partnerom festivalu, ktorý sa konal s podporou Audiovizuálneho fondu, bol Slovenský filmový ústav.
zs